Gdzie sprawdzi się drewniany parkiet?

Gdzie sprawdzi się drewniany parkiet?

Podłogi pokryte deskami z naturalnego drewna są symbolem klasy i dobrobytu. Materiał ten powszechnie uznaje się za najbardziej trwały. Dlatego też większość z nas marzy o tym, aby zdobił podłogi naszego domu. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Elegancki salon

Salon to wręcz idealne miejsce na parkiet. Każdy z nas pamięta klasyczne wnętrza naszych babć i dziadków, na podłogach których królował właśnie on. Drewno to budulec niezwykle elegancki, dlatego też nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nasz salon prezentował się dostojnie, połóżmy je na podłogę. Najbardziej klasyczny wzór to ten w jodełkę. Na parkiecie nie musimy wcale ustawiać antyków, chociaż to prawda, że są idealnym jego dopełnieniem. Każdy inny drewniany mebel również doskonale zaprezentuje się na takiej podłodze, która doda mu szyku i blasku.

Przytulna sypialnia

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, którego podłogę śmiało możemy przyozdobić drewnianymi deskami. Jej wnętrze stanie się wówczas ciepłe i przytulne. Zadbajmy o to, aby kolor parkietu współgrał ze znajdującymi się w sypialni meblami. Wzbogaćmy pomieszczenie dodatkami w postaci zasłon i świeczek. Koło łóżka na podłogę połóżmy niewielki, miękki dywanik, na którym z przyjemnością postawimy stopy każdego poranka. Największy wybór desek zaoferuje nam hurtownia parkietu, tam znajdziemy również najbardziej atrakcyjne ceny.

Podłoga w kuchni i łazience

W naszym społeczeństwie popularna jest obiegowa opinia, iż parkiet absolutnie nie nadaje się do kuchni i łazienki. W pomieszczeniach tych podłoga ma styczność ze zbyt dużą ilością wilgoci, co szybko może doprowadzić do tak zwanego spuchnięcia drewna. Stwierdzenie to jest zgodne z prawdą jedynie połowicznie. Rzeczywiście, nie zadbana podłoga z drewna w kuchni i łazience szybko nasiąknie wilgocią i będzie trzeba ją wymienić. Jeżeli jednak dołożymy starań, aby zabezpieczyć ją przed wilgocią, stosując środki, których zadaniem jest ochrona parkietu, naszej podłodze nie będzie groziło żadne niebezpieczeństwo. Trwałe, twarde deski, prawidłowo położone w łazience czy kuchni będą służyć nam przez długie lata, a może nawet pokolenia.