Jaką podłogę położyć w salonie?

Jaką podłogę położyć w salonie?

Urządzając nowe mieszkanie, stajemy przed ważną decyzją – wybór podłogi do salonu. Czasami wybieramy na oślep, nie pytając o radę fachowca. To najczęstszy błąd, który popełniamy w doborze parkietu. Pamiętajmy o tym, że odpowiedni materiał na podłogę będzie służył przez długie lata, bez konieczności jego szybkiej wymiany.

Panele podłogowe

To jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w salonie. Głównym czynnikiem, który powoduje, że decydujemy się na taki wybór jest przede wszystkim cena. Kolejnym powodem jest ich nieskomplikowany montaż, który wykona laik w dziedzinie budownictwa. To z kolei znacznie redukuje koszty, które musimy ponieść przy urządzaniu nowego mieszkania. Osoby, które skorzystały już z tego rozwiązania, twierdzą, że cena do jakości paneli jest proporcjonalna. I w dalszym ciągu ten materiał cieszy się dość sporą popularnością.

Drewno na podłodze w salonie

Wiele osób uwielbia naturalne materiały wykończeniowe. Mamy tu na myśli oczywiście drewno. Decydując się na podłogi drewniane w salonie, musimy liczyć się z tym, że tu zapłacimy za jakość drewna i pracę ludzką, która została włożona do wykonania takiego podłoża. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że podłoga będzie nam służyć przez dziesiątki lat – zwłaszcza ta położona przez fachowca. Ponadto, długowieczność tego materiału można cyklicznie przedłużać. Wystarczy takie podłoże raz na kilka lat na nowo polakierować. Dobrze jest także pamiętać o tym, że montaż podłogi drewnianej nie należy do najtańszych. Można go oczywiście wykonać samemu, ale to bardzo trudne i zarazem mozolne zadanie.

Nowoczesne rozwiązania w salonie

Obecnie na rynku pojawiło się kilka nowych rozwiązań, które stosowane są właśnie na podłogach w salonie. Coraz większe uznanie wśród użytkowników uzyskuje podłoga z korka. Jest z pewnością bardzo komfortowa, ponieważ zapewnia komfort podczas chodzenia, a także pochłania hałas. Więc może warto zastosować taki materiał u siebie w salonie?