Podłoga do biura - jaka będzie najlepsza?

Podłoga do biura - jaka będzie najlepsza?

Wystrój biura ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu pracujących tam ludzi, ale również dla komfortu klientów, którzy korzystają z usług tychże pracowników. Nowocześnie i schludnie urządzone biuro to miejsce, w którym po prostu chce się przebywać. Przestrzeń, w której każdego dnia spędza się po kilka godzin, powinna pozytywnie nastrajać. Jednym z ważnych aspektów podczas urządzania przestrzeni biurowych jest wybór prawidłowej podłogi, a dokładnie sposobu jej wykończenia. Jaki sposób sprawdzi się najlepiej?

Podłoga drewniana

Podłoga drewniana to podłoga wizualnie najpiękniejsza. Trzeba jednak przyznać, że jest to też opcja stosunkowo droga. Deski podłogowe nie należą bowiem do tanich materiałów wykończeniowych, wszystko oczywiście zależy jeszcze od gatunku drewna, mimo wszystko cena zwykle oscyluje wokół co najmniej 100 zł za metr kwadratowy. Drewniana podłoga będzie świetna w biurach prestiżowych firm, dla których ważny jest wizerunek.

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne to doskonałe rozwiązanie imitujące prawdziwą drewnianą podłogę. Można ułożyć je na przykład we francuski wzór Chevron, czyli na tak zwaną jodełkę. W ten sposób układa się często drewniane parkiety, które są jednak dużo droższe. Podłoga wyłożona płytkami drewnopodobnymi z pewnością będzie prezentować się niezwykle elegancko, poza tym będzie odporna na eksploatację. To dobre rozwiązanie do biur, w których przyjmuje się ważnych klientów biznesowych, które zatem są urządzone w eleganckim stylu.

Wykładzina

Pozwalają na stosunkowo tanie pokrycie całej podłogi, poza tym są proste w utrzymaniu czystości. To zatem dobre rozwiązanie do tych biur, w których obsługuje się wielu klientów, a zatem często należy myć podłogę. Wybierając wykładzinę z nadrukowanym wzorem imitującym deski podłogowe, uzyska się schludny i estetyczny efekt. Tak naprawdę zatem wszystko rozchodzi się o pieniądze. Jeżeli budżet na wykończenie biura jest duży, można wybrać deski podłogowe. W przypadku niewielkich nakładach finansowych na wykończenie przestrzeni biurowej, dobrze sprawdzi się wykładzina.