Jakie najlepsze sportowe parkiety drewniane wybrać?

Jakie najlepsze sportowe parkiety drewniane wybrać?

Jak łatwo się domyśleć sportowe parkiety drewniane powinny być idealnie dopasowane do danej dyscypliny sportowej. Porządne parkiety muszą charakteryzować się przede wszystkim doskonałą elastycznością i olbrzymią funkcjonalnością. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie sporty uprawiane są na parkiecie drewniany i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze parkietu sportowego.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby postawić na odpowiedni gatunek drewna oraz na wymiary zastosowanej klepki drewnianej. W dzisiejszych czasach najlepszą elastyczność mogą zapewnić jedynie parkiety drewniane na sprężystym ruszcie. Godne uwagi są parkiety z drewna o porowatej strukturze, które mogą pochwalić się doskonałymi właściwościami tłumienia hałasu. Pamiętać należy także i o tym, że wybór odpowiedniego drewna to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także lakierowanie.

Najlepsze parkiety sportowe

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się systemy pływające, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo praktycznie przy wszystkich dyscyplinach sportu. Nie można zapominać także o doskonałej trwałości, która w przypadku podłóg sportowych odgrywa bardzo ważną rolę. Godne uwagi jest przede wszystkim drewno klonu północnoamerykańskiego, które wykorzystywane jest jako warstwa wierzchnia na parkietach NBA. Nowoczesne podłogi elastyczne zapewniają niesamowitą sprężystość i doskonałą redukcję uderzeń. W trakcie biegania, skakania i obrotów można znacząco poprawić swoje osiągi. Podłogi tego typu znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich typach obiektów sportowych. Idealnie nadają się do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę halową czy piłkę ręczną.

Czyszczenie podłogi

Aby sportowe parkiety drewniane służyły przez wiele długich lat użytkowania muszą być odpowiednio pielęgnowane. Podłogi drewniane należy systematycznie czyścić przy pomocy specjalnych, alkalicznych środków chemicznych do kompleksowej pielęgnacji podłóg. Alkaliczne środki doskonale nadają się do usuwania śladów obuwia oraz gumy. Preparaty tego typu można także wykorzystać do usuwania tłuszczu.