Dębowy parkiet w pierwszym mieszkaniu

Dębowy parkiet w pierwszym mieszkaniu

W życiu człowieka przychodzi taki moment, że chce się usamodzielnić. Często wiąże się to bezpośrednio z kupnem mieszkania lub wybudowaniem domu. Oprócz wielkiej radości i poczucia spełnienia rodzi to po drodze wiele problemów do rozwiązania. Duża cześć z nich dotyczy stricte wykończenia wnętrza. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej podłogi.

Dylematy przy wyborze podłogi w pierwszym mieszkaniu

Wybór odpowiedniej powierzchni podłogi nie raz spędza sen z powiek świeżym właścicielom domów i mieszkań. Czy lepiej zastosować drewniane deski czy wyłożyć wszystko płytkami. Ciąć koszty i wybrać rozwiązanie tanie, ale niekoniecznie trwałe czy może podejść do tematu jak do inwestycji na lata. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązania bliskie naturze jakim jest drewno, to jaki jego rodzaj będzie najbardziej trwały, a przy okazji spełni oczekiwania estetyczne?

Deska Podłogowa Dąb

Wybór parkietu dębowego to optymalne rozwiązanie przy wyborze powierzchni podłogowej. Zastosowanie jednego z najbardziej wytrzymałych rodzajów drewna występujących w Polsce to rozwiązanie na lata, które przy okazji nie opróżni całkowicie naszego portfela. Drewno dębowe jest wyjątkowo trwałe i wysoce dostępne. Mało tego, występuje w wielu odmianach, co pozwala łatwo dobrać kolor odpowiedni do wnętrza.

Zalety podłogowej deski dębowej

Trwałość dębowej podłogi objawia się wyjątkową wytrzymałością na ścieranie. Będzie to miało szczególne znaczenie np. przeprowadzce, kiedy powierzchnia będzie narażona na rysy od przesuwania mebli i innych elementów wystroju wnętrza nowo oddanego mieszkania. Dla wielu czynnikiem decydującym będzie również wysoka estetyka deski drewnianej wykorzystanej przy produkcji naturalnych parkietów. Klasyczny charakter oddają m.in. naturalne słoje oraz jasne kolory. Dąb jest również wyjątkowo odporny na zmiany temperatury, dlatego parkiet wykonany z desek dębowych będzie w pełni kompatybilny z ewentualną instalacją ogrzewania podłogowego.

Podsumowanie

Podłoga z zastosowaniem drewna dębowego czy to w formie parkietu czy desek drewnianych to rozwiązanie o wielu zaletach. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele parkietów drewnianych o różnych odcieniach i grubościach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych podług drewnianych.