Wybieramy podłogę do sypialni

Wybieramy podłogę do sypialni

Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu. Jej rola jest niepodważalna, ponieważ w tym właśnie pomieszczeniu staramy się odpocząć i zregenerować po ciężkim dniu pracy. Jej rola wzrasta zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień trwa krótko, a noce są długie.

Wykładzina, panele czy deska?

Jeżeli chodzi o podłogę w sypialni to możemy ją wykończyć na wiele sposobów. Najczęściej stosowane to wykładzina, panele laminowane i deski podłogowe. Z racji zakresu naszej działalności skupimy się na omówieniu ostatniej opcji. Przede wszystkim przed zakupem podłogi do sypialni należy pamiętać, że w sypialni możemy zastosować drewno o nieco niższym stopniu twardości i odporności niż np. w salonie. Zazwyczaj wybór kolorystyczny ma charakter subiektywny, ale warto podkreślić, że odpowiedniego drewna na rynku w różnych barwach jest bardzo dużo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sypialnia to nie tylko łóżko

Kluczem w przypadku dobrze rozpoczętego dnia nie jest tylko to jaką nogą wstaniemy z łóżka, ale to na czym staniemy. Wybór odpowiedniej podłogi powinien być uzależniony nie tylko od zasobności naszego portfela, ale także jakości drewna i wielkości powierzchni jaką mamy do zagospodarowania. Warto wiedzieć, że sypialnia to miejsce, w którym mało chodzimy, a dużo śpimy. Oznacza to mniej więcej tyle, że po pierwsze potrzebujemy podłogi mniej odpornej i wytrzymałej, a z drugiej strony takiej, która będzie przyjazna dla naszego snu. Kwestią, którą warto brać pod uwagę jest też bez wątpienia to by określony typ drewna nie przyciągał kurzu. Powietrze w sypialni musi być bezwzględnie czyste, co jest istotne z punktu widzenia małych dzieci czy alergików. Podłoga drewniana powinna być też ciepła dla stóp, odporna na wysokie temperatury. Drewno więc nadaje się w tym przypadku idealnie. Najczęściej wybierane gatunki drewna, które kładziemy w sypialni to: podłogi bukowe, sosnowe, jesionowe oraz drewna egzotyczne.