Czy drewniane podłogi są bardziej ekonomiczne?

Czy drewniane podłogi są bardziej ekonomiczne?

Podłogi drewniane są synonimem solidności i niezniszczalności. Sprawdzają się przez lata, gdyż powstają,by mogły cieszyć się z nich pokolenia. Wciąż jednak wąska grupa osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Wynika to z utartego przekonania, iż drewniane podłogi są bardzo drogie i występują tylko w kilku odcieniach. Jest to jednak krzywdzący mit.


Drewniana podłoga jest bardziej ekonomiczna


Rozważając zmianę podłogi, należy przede wszystkim zastanowić się, czy chcemy, by dana podłoga pozostała z nami na dłużej, czy cieszyła się świetnością jeden sezon. Jeśli liczymy na to, by zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej i uniknąć częstych prac, związanych ze zmianą paneli, to powinniśmy zdecydować się na drewnianą podłogę. Wyrób ten jest zdecydowanie trwalszy i odporniejszy na zarysowania. Większość producentów oferuje wraz z produktem kilkuletnią gwarancję jakości.


Różnorodność barw


Podłogi drewniane występują w rożnych kolorach i odcieniach. Klienci mogą wybierać produkty wykonane z drewna europejskiego, amerykańskiego czy niezwykle barwionego egzotycznego. Wśród tak szerokiej oferty, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również pamiętać, że w dzisiejszych czasach, dzięki zaawansowanej technologii, można swobodny sposób nadać wygląd drewnu. Dzięki zastosowaniu rożnego rodzaju lakierów do wykańczania powierzchni, woskowaniu i olejowaniu drewniana podłoga uzyskuje jedyny w swoim rodzaju wygląd. Wyrób ten jest naturalny, więc może być pokryty siatką słojów, serpentyn, regularnych lub nieregularnych pasów bądź prążków. Przy wyborze odpowiedniej faktury należy pamiętać, że drewno jest materiałem niepowtarzalnym, zatem nie ma dwóch identycznych desek. Między innymi właśnie dlatego, cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem koneserów.


Unikalność drewnianych podłóg


Warto również pamiętać, że drewno posiada właściwości, które nie pojawiają się w przypadku syntetyków. Produkt ten tłumi dźwięki i odgłosy kroków. Jeśli więc, macie problem z akustyką w dużych pomieszczeniach, właściwym rozwiązaniem będzie pokrycie podłóg drewnem. Tego typu rozwiązanie, wytłumi również korytarze w domach, które często niosą

Drewniane panele powstały z myślą o osobach, które nie lubią remontów. Sprawiają, że nie trzeba kilkakrotnie kłaść nowych podłóg. W razie uszkodzenia nawierzchni, można ją poddać kilkukrotnemu cyklinowaniu. Dzięki temu zabiegowi przywróci się drewnianej podłodze, kolejny raz świeży, młody wygląd.